Tot begin april (2025) kon beplant worden en daar is volop gebruik van gemaakt. Stichting DelftBloeit heeft dit voorjaar weer vijf schoolpleinen groener gemaakt. Niet alleen in geld maar ook in regie en uitvoering (handjes van onze vrijwilligers). Hierna een kort (beeld)verslag.
Stanislascollege Krakeelpolderweg
Hier was de uitdaging steen door groen te vervangen zonder het autoverkeer over het plein te beperken (vanwege autoparkeren en laden/lossen buiten schooltijden).



In het najaar 2025 wordt als projectafsluiting nog een grote boom door DelftBloeit gefinancierd en geplaatst bij de ingangspoort.
Freinetschool
Hier begon, door bemiddeling van stichting DelftBloeit, de vergroening via het fonds 100bomen100 van de provincie ZH. Plaatsing van die boom vormde het startsein voor meer. Er werd door de school een groencommissie opgericht en er werd besloten drie schoolpleinen te transformeren tot een heuvellandschap. Stichting DelftBloeit heeft zowel financieel als met de organisatie en uitvoering geholpen bij de realisatie van de eerste fase: het ‘Amfi-eiland’ op het schoolplein op de Hugo de Groot (Loevensteinplaats)




Mozaïekschool
Het panel had hier de aanvraag voor twee schoolpleinen gehonoreerd. Hierna een foto van zowel vóór als na de ingreep op het schoolplein in de van Alkemadestraat. Er moest veel grond gewisseld worden (foto midden)




Het schoolplein op de Caspar Fagelstraat vroeg om meerdere ingrepen. Midden op het schoolplein is een relatief grote boom (Gele Kornoelje) geplaatst met hulp van 2 jongens uit de bovenbouw, zie foto hieronder.


Verder zijn er vier grote geveltuinen opnieuw beplant, van verse grond en afrastering voorzien.
Er rest ons nog één kaal schoolplein te doen met het resterende geld. Dat project moet nog nader uitgewerkt worden en staat in de planning voor het najaar 2025.
0 reacties